« Пятница Сентябрь 08, 2017 »

Приглашаем посетить выставку рептилий и паукообразных «ЭкзоЗоопарк».
Полозы, удавы, питоны, тараканы, улитки, пауки из джунглей Азии, Африки и Америки – яркие и экзотичные животные, которые поразят вас своим видом и повадками. Вы можете полюбоваться грацией королевского питона, сфотографировать водяного варана, понаблюдать за скорпионом, посмотреть, как плавает Дальневосточная черепаха, как ведут себя представители тропической фауны.

Начало: 08.09.2017 10:00

8 верасня 2017 года а 17 гадзіне ў выставачнай зале аб'яднанага краязнаўчага музея (вул. Савецкая, 132) адбудзецца адкрыццё выставы "Фарбы Палесся".

Выстава “Фарбы Палесся” – гэта своеасаблівая справаздача мастакоў Мазыршчыны за год творчасці. Яна адлюстроўвае ўзровень стану выяўленчага мастацства ў рэгіёне. Мэтай выставы з’яўляецца падтрымка інтарэсу да мастацтва, прапаганда творчасці мастакоў розных стыляў, а таксама знаёмства з імёнамі маладых мастакоў.